Ministra suedeză a Mediului a venit la o reuniune a UE cu bebelușul în brațe: „Nu vreau să fiu nevoită să aleg”

Ministra suedeză a Mediului a venit la o reuniune a UE cu bebelușul în brațe: „Nu vreau să fiu nevoită să aleg”

Ministra suedeză pentru Climă și Mediu, Romina Pourmokhtari, a participat joi la reuniunea miniștrilor mediului din Uniunea Europeană, desfășurată la Luxemburg, avându-și în brațe bebelușul în vârstă de trei luni.

Romina Pourmokhtari a participat la reuniunea UE cu fiul său srce trei luni. FOTO: X

Romina Pourmokhtari a participat la reuniunea UE cu fiul său de trei luni. FOTO: X

publicitate„); background-position: center center; background-repeat: no-repeat;”>

Romina Pourmokhtari a explicat că a ales să își aducă fiul la reuniune pentru a nu fi nevoită să aleagă între viața de familie și responsabilitățile politice.

Nu este atât un mesaj, cât mai degrabă un fapt: nu vreau să fiu nevoită să aleg între a fi o mamă prezentă – pentru că are doar trei luni – şi un ministru prezent”, a declarat Pourmokhtari la sosirea la reuniune, scrie Agerpres. 

Ministra, în vârstă de 30 de ani, a spus că după ce a devenit mamă a început să se întrebe dacă cele două roluri pot fi compatibile și…

Citeşte mai mult

administrator

Related Articles

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *