La jumătatea Cupei Mondiale, Ionuț Lupescu a tras o concluzie drastică pentru România: ”Nu mai avem”

La jumătatea Cupei Mondiale, Ionuț Lupescu a tras o concluzie drastică pentru România: ”Nu mai avem”

  • Media: Fotbal Club, sâmbătă, 20:30, DGS 1

  • Media: Fotbal European, sâmbătă, 22:30, DGS 1

”Tricolorii” au pierdut în  luna martie semifinala barajului cu Turcia, scor 0-1.

Ionuț Lupescu: ”Dacă România era la Cupa Africii, nu cred că eram în primele 10 echipe”

Cupa Mondială a trecut deja de jumătate, iar Ionuț Lupescu și-a făcut o primă impresie despre echipele calificate la turenul final.

Într-o intervenție la emisiunea Liga Digi Sport, ”Kaizerul” a făcut o comparație dură între România și țările africane. Acesta consideră că ”Tricolorii” nu ar fi nici măcar în primele 10 echipe dacă ar evolua în Cupa Africii pe Națiuni. 

”Ca o impresie generală, acum, la Mondial, vorbeam și cu Adi Mutu. Ziceam: `Dom’ne, dacă România era la Cupa Africii, nu cred că eram în primele 10 echipe` nici acolo. Acum au crescut foarte mult: Coasta de Fildeș, Senegal, Maroc, Egipt. Toți jucătorii lor evoluează în campionate puternice, în…

Citeşte mai mult

administrator

Related Articles

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *