-
Media: Fotbal Club, sâmbătă, 20:30, DGS 1
-
Media: Fotbal European, sâmbătă, 22:30, DGS 1
”Tricolorii” au pierdut în luna martie semifinala barajului cu Turcia, scor 0-1.
Ionuț Lupescu: ”Dacă România era la Cupa Africii, nu cred că eram în primele 10 echipe”
Cupa Mondială a trecut deja de jumătate, iar Ionuț Lupescu și-a făcut o primă impresie despre echipele calificate la turenul final.
Într-o intervenție la emisiunea Liga Digi Sport, ”Kaizerul” a făcut o comparație dură între România și țările africane. Acesta consideră că ”Tricolorii” nu ar fi nici măcar în primele 10 echipe dacă ar evolua în Cupa Africii pe Națiuni.
”Ca o impresie generală, acum, la Mondial, vorbeam și cu Adi Mutu. Ziceam: `Dom’ne, dacă România era la Cupa Africii, nu cred că eram în primele 10 echipe` nici acolo. Acum au crescut foarte mult: Coasta de Fildeș, Senegal, Maroc, Egipt. Toți jucătorii lor evoluează în campionate puternice, în…
