George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție” : Europa FM

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție” : Europa FM

Sursa foto: Inquam Photos /George Călin

Președintele AUR, George Simion, cere ca Alianța pentru Unirea Românilor să intre la guvernare, susținând că șeful statului, Nicușor Dan, trebuie suspendat „dacă nu se conformează”.

„AUR la guvernare! E singura soluție! Dacă nu se conformează Nicușor Dan, el trebuie suspendat”, a scris Simion, vineri, pe Facebook.

Mesajul acestuia vine după întâlnirea tensionată dintre șeful statului și liderii politici din fosta coaliție, în urma căreia nu s-a ajuns la nicio concluzie.

Președintele Nicușor Dan a transmis că partidele au revenit la „blocajul politic”, după ce PNL se angajase marți să voteze un guvern minoritar PSD, însă ulterior și-a schimbat poziția.

„Am revenit la blocajul politic pe care marți îl…

Citeşte mai mult

administrator

Related Articles

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *